2017/04/20 16:49
parašė IDIOTIESA
IDIOTIESA NR. 41 | 2% = 2 kvietimai>

„Smagiau duoti negu imti“, - po storais akinių stiklais akį suokalbiškai merkdavo močiutė, man ant mažojo piršto maudama dar vieną krepšį, plyštantį nuo konservų stiklainių, nors rankose jau ir taip balansuodavau Žydrūnui Savickui gėdos nedarančią gėrybių šūsnį. Kamšydama automobilio bagažinę nesibaigiančiais maišais ir maišeliais pajusdavau jos žodžius visu svoriu – pamėginusi savo jėgomis sunaikinti tonas uogienių būčiau panirusi į cukrinio diabeto komą, tačiau matydama senelės akyse ugneles, paskutinį kartą ten švytėjusias pokario šokiuose, supratau atlikusi svarbiausią anūkišką žygdarbį.

 

Kartais esu linkusi beviltiškai susimauti. Neatletiško bėgimo į autobusą su bičiuliu pašonėje metu po ratais paspyriau naują kedą, atlikau dramatišką performansą žvejodama apavą iš po burzgiančio tuoj pajudėsiančio kledaro ir į padangą išsipurvinau žandą. Kol sausakimšame autobuse pakaušį įsmeigusi į įspūdingo stoto moteriškės pažastį bandžiau rankove šluostytis gėdos žymes nuo veido, bičiulis susirietęs kvatojosi. „Tu mano dieną padarei keliskart geresne“, - springdamas juoku išlemeno.

 

Visuomet šypsausi pardavėjams. Po šventinio maratono papilkėjusiu veidu mano bananus kasoje skenavusi moteris kilstelėjo akis automatiniam atsisveikinimui ir nušvito lyg paspaudus jungiklį – stovėjau nelietuviškai išsišiepusi ir entuziastingai padėkojau. Akimirką pamąsčiusi pardavėja ištiesė ranką į krepšelį čiulpinukų, ko gero, skirtų prie kasos zirziantiems mažiesiems laisvos rinkos dalyviams. Su grąža gavau lyg vogčiomis tarp centų įbruktą saldainį. Nors nekenčiu braškinių ledinukų, dievaži, verčiau praryčiau saują dumblo, tą akimirką pasijutau labiau apdovanota už visus kada nors šioje kasoje trypčiojusius bamblius.

 

Dabar spoksau pro langą į pavasarinį lietų ir svarstau – kodėl gyvenime kartais taip užsispyrusiai negalioja matematiniai dėsniai? Nei šaldytuve rikiuojant močiutės uogienes, nei keturpėsčiai ranka grabaliojant palei autobuso ratą, nei šypsantis kasininkei iš kišenės neišbyrėjo nė vienas centas, neprapuolė jokia kita materialinė vertybė, neaplankė sunkaus vargo kančios. Ir vis dėlto tas visai netyčiom suteiktas džiaugsmas ar juokas pakibo tarp susitikusių besišypsančių akių ir nejuntamai padvigubėjo, patrigubėjo, dešimtkart išsipūtė. Nesusimąsčiau, kad tą akimirką kažkam kažką daviau – ir gerokai daugiau, nei būčiau pagalvojusi.

Matematiškai nepaaiškinamą stebuklą galima atrasti ir biurokratijos džiunglėse. Pajamų deklaracijų pasiutpolkėje vis išnyra šventasis skaičius – 2 procentai, - bet vargu ar dažnas susimąsto, kad skyrus šią GPM dalį kokiai nors to vertai organizacijai ar (reikšmingai atsikrenkščiu) teatrui iš piniginės nepasprunka nė vienas euras, tačiau jūsų 2% apdovanotiesiems tampa didžiuliu finansiniu postūmiu, apčiuopiama realybe paverčiančiu idėjas.

Iš visų paramos tikrai nusipelniusių organizacijų, įmonių ir projektų minios rankomis mojuojame ir mes, Idioteatras. Be jūsų, brangieji, pagalbos ir paramos „Urvinis žmogus“ būtų sunkiai prasibrovęs iš urvo į XXI a. šviesą, „Meilės laiškai“ link scenos būtų vangiai plasnoję šlubo pašto karvelio sparnais, o „Po 20 metų“ prisiruoštume parodyti, ko gero, išties tik dar po dvidešimtmečio... Neužmirškite mūsų, galvai besisukant tarp skaičių ir langelių Valstybinėje mokesčių inspekcijoje!

Už jūsų skirtus 2% gyventojų pajamų mokesčio pažadame atsilyginti ne tik naujais spektakliais, bet ir svarbiausia teatro valiuta – kvietimais. Kiekvienam, finansine forma išreiškusiam meilę ir palaikymą Idioteatrui, padovanosime DU KVIETIMUS į  pasirinktą spektaklį esantį repertuare šį ar kitą teatro sezoną! Visų techninių keblumų sprendimu pasirūpinome už jus – paspaudę nuorodą rasite instrukciją, nušviesiančią tamsų elektroninio deklaravimo mišką, o skyrę 2% ir gavę patvirtinimo blanką iš VMI susisiekite su mumis registratura@idioteatras.lt. Pažadame – net močiutės akys prie uogienių nespindi taip, kaip Idioteatro kompanijos šypsenos!

 

Su sprogstančiais pavasariniais linkėjimais,

Jūsų Idioteatras

Atsiliepimai
1
2018/3/12 20:02
Labas vakaras,ar jūsų teatras at yksta į Šiaulius?
2017/5/2 19:05
Pervedžiau Jums 2 % GPM.Lauksiu pakvietimų.
Komentuoti
Vardas
Email
Atsiliepimas
Įveskite apsaugos kodą: 3qfes3
Naujausi komentarai
2020-02-17 01:37:32
Pakartot... pakomentavo 'Boeing Boeing' spektaklį
2020-02-09 21:58:10
Gintas pakomentavo 'Kaimynai' spektaklį
2020-02-03 18:49:35
Tomas pakomentavo 'Kaimynai' spektaklį
Idiotiesa
Ištikimiausiems savo draugams apie būsimus spektaklius ir bilietų pardavimo pradžią pranešame anksčiau negu visiems likusiems. Jei nori naujienas sužinoti pirmas, tereikia įvesti savo elektroninio pašto adresą.

Email
Artimiausi spektakliai
Apklausa