2009/12/06 16:52
parašė bomondo
zoo>

Ši žinia apskriejo pasaulį. Na gerai – gal ne pasaulį, bet Europą tai tikrai. Skaičiau apie tai bent penkiomis kalbomis (na, sakyti “skaičiau” gal būtų kiek per pagyrūniška, nes apart iš tų penkių kalbų skaityti galiu tik angliškai), mačiau krūvą reportažų naujienų laidose, apie tai parašė net pas mus.


Naujiena? Labai paprasta. Lenkijos zoologijos sode viename iš narvų savaitei apsigyveno pora – jis ir ji. Žmonių pora. Kaip byloja užrašas ant narvo: Urvinis žmogus, Homo Sapiens. Šie savanoriai nusprendė pasibūti sau savaitę už grotų (lapkritis!!!) tam, kad galėtų parodyti, jog vyrų bei moterų santykiai ir užsiėmimai urviniais laikais iš esmės nesisiria nuo dabartinių. Jų sedėjimą dar pastiprino tai, jog kartas nuo karto jaunuolis (mokslininkas, beje, ne ką besiskiriantis nuo tų urvinių už grotų) paskaitydavo paskaitą apie urvinių žmonių įpročius bei elgseną, kurią tie patys urviniai už grotų čia pat pailiustruodavo.


Ši smagi atrakcija vienok – ne šiaip kokios “chebrytės” pasismaginimas iš neturėjimo ką veikti. Tai – ilgai planuota, pergalvota, atmesta ir vėl priimta spektaklio “Jaskiniowiec” ( mūsiškai “Urvinis žmogus” ) pristatymo bei žinomumo skatinimo akcija. Idėjos autoriai – jauna lenkų reklamos agentūra Brasil, apie kuriuos kada nors parašysiu atskirą postą (o gal net ir knygą). Smagu ne tai, kaip viskas pasisekė, bet tai, jog tokia idėja gimė, o svarbiausia – buvo įgyvendinta.


“First who – then what”– pasakė kartą Jimas Collins’as, ir šituos žodžius dar daug kartų iš manęs girdėsite šitame bloge. Ne idėjų stygis mus riboja, ir ne jų kūrėjų trūkumas. Tik mes patys ir mūsų nesugebėjimas kartais apsistatyti save teisingais žmonėmis. Nes kai tik aplink jus atsiras teisingi žmonės (ne tie, su kuriais duota dirbti, o tie, su kuriais norėtumėte), viskas savaime atsistos į savo vietas. Ir tuomet žinia, apskriejusi visą Europą, tampa ne laimėjimu, o dar vienu vidiniu džiaugsmu pakeliui į dar didesnį džiaugsmą – galimybę toliau kurti kartu.


Šis post’as, Brasil, skirtas jums. Ačiū, kad esam.

Atsiliepimai
1
bomondo to lpic
2010/1/11 13:59
Šiuo atveju delfi tikrai galima pasitikėti :)
2010/1/9 12:29
Del.fi neskaityciau kaip patikimas naujienu saltinis...

Del idejos, saunu, tikiu, kad buvo idomiausias narvas, visame zoologijos sode :)
Komentuoti
Vardas
Email
Atsiliepimas
Įveskite apsaugos kodą: i4wvfb
Naujausi komentarai
2020-02-17 01:37:32
Pakartot... pakomentavo 'Boeing Boeing' spektaklį
2020-02-09 21:58:10
Gintas pakomentavo 'Kaimynai' spektaklį
2020-02-03 18:49:35
Tomas pakomentavo 'Kaimynai' spektaklį
Idiotiesa
Ištikimiausiems savo draugams apie būsimus spektaklius ir bilietų pardavimo pradžią pranešame anksčiau negu visiems likusiems. Jei nori naujienas sužinoti pirmas, tereikia įvesti savo elektroninio pašto adresą.

Email
Artimiausi spektakliai
Apklausa